O víkendu 5.-6.9. se konal VHF Contest. Jako tradičně jsme se zúčastnili závodu z chaty na Blatenském vrchu. Víkend však byl také výjimečný tím že se prováděly práce na přesunu všech PA a příslušenství z chodby do kuchyně. . .

. .. .

.....Přijel jsem na Blaťák už v pátek kolem 15.00 odpoledne. Počasí bohužel příliš nepřálo. Foukla celkem silný vítr, bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo,nebo jen chvilkami malá přeháňka. V klidu jsem vybalil věci a pustil jsem se do příprav zvednutí 19m stožáru s M2. Natloukl jsem kotevní kolíky a přidělal na ně bubny s lany. Pak už jsem jen čekal na příjezd Jirky UBO. Dorazil večer, ale vzhledem k tomu že jsme byli jen dva a foukal vítr, Nechali jsme stožár na sobotu. Vrhli jsme se na práce na úpravách racku pro PA. Práce šla docela od ruky a vše bylo hotovo kolem 23.00 večer. Stačilo vše jen prodrátovat a bylo hotovo. To jsme však nechali na druhý den. .....V sobotu přijel dopoledne Míra se Sašou a tak jsme společnými silami zvedli 19m stožár. Hned potom začaly práce na kabeláži PA a všeho ostatního. S malými úpravami bylo vše hotovo celkem brzy. Nicméně začátek závodu jsme nestihli cca o 45 minut. Vše fungovalo dobře, jen se zdálo že příjem je nějak špatný. Žádné vzdálenější stanice jako vždy a tak tedy nevíme čím by to mohlo být. Jestli podmínky, nebo je ještě něco špatně. Po pár hodinách provozu odešel PA s GU43 a tak skončily závodnické ambice. Nicméně jsme vysílali dál to co zbylo, ale v podstatě už jen pro účast si zavysílat. .....V neděli dopoledne s Jirkou připravili kotvy na nový stožár se 4el na 20m. Změřili jsme je a připravili ke stožáru. Přijel Venca VKQ a společně jsme stožár vytáhli do plné výšky. Škoda jen že ANT má ohnutý zářič. Při měření PSV v pracovní výšce jsme se nedostali pod 1,8. Navíc ANT ladí o něco níže, takže ji bude nutno trochu zkrátit. Tím jsme splnili všechny úkoly, které jsme si dali na tento víkend. A to že se závod nepovedl, to se nedá nic dělat, snad příště. Protože to byl poslední velký závod v roce, bude teď dost času doladit to co jsme udělali. Takže pokud nebudeme počítat závod, víkend se povedl ke vší spokojenosti a vše co bylo v plánu se povedlo. Atmosféru víkendu můžete vycítit z fotogalerie.

Ahoj při dalších akcích na BV.

Značka: OL7C Závod: VHF contest ..Pásmo: 144 MHzSpojení: 323WWLs: - AVG-km:-ODX:-Body celkem: 83 6189Zařízení:ICOM 756PROIII + TRV Sitno4x10el. D7ZB, 8x4el. DK7ZB, 17el. M2, 2x8el. DK7ZB,PA GU43b, PA 2xGI7b, PA RE025XA (celkem 1500W) Fotogalerie