Každý správný radioamatér zajisté vyrábí plošné spoje častěji, než zalévá květiny na zahradě, a právě pro něj je určený program EAGLE z dílny CADsoft, pro tvorbu plošných spojů. Proč se v dnešní době "zdržovat" návrhem plošným spojů na papír a pracným ručním překreslováním, když je k dispozici software, který veškerou práci udělá za Vás a to velmi rychle a jednoduše. Do karet nám, radioamatérům, hraje i licence - freeware, který je ve verzi Light pro amatérské použití zdarma a může tak být volně používán! .

EAGLE Light je omezen následujícími vlastnostmi:

  • Použitelná plocha desky je omezena na 100 x 80 mm (4 x 3.2 palce)._ Mohou být použity jen dvě signálové vrstvy spojů (vrchní a spodní strana)._ Editor schématu může vytvořit schéma pouze na jednom listu
.To myslím nijak nevadí a na běžné použití doma většinou nepotřebujete více - pokud ovšem nechcete tvořit v takto omezeném prostředí, připravte si pár peněz..Program EAGLE - poslední verze lze stáhnout zde.. V době kdy píši tento článek je poslední verze EAGLE version 4.16r2 (english, Windows), kterou můžete stáhnout přímo z našeho webu zde: ZIP verze (8MB) nebo EXE verze (11MB)..Zde následuje pár odkazů na stránky se zajímavou Eagle tématikou:http://www.elcad.cz/eagle/ - Oficielní CZ web Eaglehttp://www.cadsoft.de/ - Oficielní web Eagle (ENG) http://paja-trb.unas.cz/elektronika/eagle.html - knihovny, návod a dalšíhttp://www.matwei.de/doku.php?id=en:eagle3d:eagle3d - 3D náhled PCB z Eaglehttp://shop.ben.cz/Produkty.aspx?lang=cz&hl=EAGLE - Technická literatura BEN..__.. stahujte, kreslete, tisknete, leptejte, pájejte - hlavně se nedejte!